top of page

Dokunmak

Güncelleme tarihi: 12 Kas 2022

Her insan olumlu duygu beslediği insanlara dokunarak kendisini yeniliyor. Gün geçtikçe insanlar birbirine daha az dokunur, sarılır oldular ki gel gelelim artık el sıkışmak bile bizlere bir külfet haline geliyor. El sıkıştığımızda dahi karşımızdaki kişi ile enerjilerimizi paylaşıyor iki taraf ya da tek tarafın bile olumlu bir enerji ile karşındakinin elini sıktığında bizim bilinçaltımızdaki güven hissi tüm vücudumuza yayılıyor.


Bu Saf Enerji Kaynağının Çocuklarımızın Üzerindeki Etkisi Nasıl?


Tabiî ki muhteşem, sadece dokunarak hastalıkların bile tedavisi mümkünken çocuklarımız üzerindeki ve tabiî ki bizim üzerimizde de mucizevi etkileri var.

Bebek anne karnından çıktığı andan itibaren ilk sütünü içtiği an ile sevgi dokunuşunun mucizevi etkisini hissetmeye başlar. Nitekim bilimsel araştırmaların bebek/çocuk ruh sağlığı için sevgi dokunuşlarının öncelikle güven, sevgi, şefkat duyguları ile beslenip ılımlı ve sağlıklı bir çocuk olduklarını gösteriyor.

Çocuğunuza Sevgi ile Dokunun!


Çocuklarımızın saf duygu ile büyütmek ve bununla beraber ruh ve beden sağlığı için ona sık sık sevgi dolu dokunuşlarınızı hissettirin bunlar, öpücükler, sarılmalar, koklama ve ellerini tutarak bile yapabilirsiniz ama en çok dikkat ettiğiniz nokta çocuğunuza dokunurken mümkün olduğunca çıplak teniniz ile dokunmanızdır. Böylelikle tüm duygu ve enerjinizi daha rahat paylaşabilirsiniz.

Sadece bir sevgi dolu dokunuşla çocuklarınızla iletişiminizi, beden ve ruh sağlığınızı garanti edebilirsiniz. Bu muhteşem deneyim ile hayatınızı güzelleştirmeye hazır mısınız?


Gözde ERDOĞAN ŞAHENK353 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page