top of page
Untitled.jpg

GÖZDE ERDOĞAN ŞAHENK

1985 yılında İstanbul’da doğan Gözde Erdoğan Şahenk, kendi çocukluğu sırasında karşı karşıya geldiği zorluklardan yola çıkarak, çocukları anlamak üzerine bir kariyer hayali kurmuş ve ilk gençliğine dek canlı tuttuğu bu ideali doğrultusunda 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünde öğrenim görmeye başlamıştır. Öğrenim hayatına Gelişim Psikolojisi dalında devam etmiştir.


Mezuniyetinin hemen ardından adım attığı profesyonel çalışma hayatında; ailelerin ve toplumun “sorunlu çocuk” suçlaması ve yaftalamasına tamamen karşı bir duruş sergileyerek, aslında problemlerin “sorunlu aile” yapısında olduğuna inanmış ve bireysel danışmanlık yaklaşımını bu doğrultuda geliştirmiştir.


2013 yılında yürütücü sunuculuğunu yapmaya başladığı “Süper Dadı” isimli televizyon programı ile geniş kitlelere; çocuk dilinden anlamak, çocuklara aslında “küçük insanların” hak ettiği saygıyı verebilmek adına metotlar ve mesajlar iletmiş, milyonlarca aileye rehber olmuştur.


Hafta sonu ve geç saatlerde yayınlanmasına rağmen “Süper Dadı”; Türkiye’de ilk kez, bir aile eğitim programı olarak önemli dizi ve gündüz kuşağı programlarının izlenme oranlarını ikiye katlamış ve rating listelerinde pek çok kez ilk 20 ve ilk 10 program arasına girmeyi başarmıştır.


Gözde Erdoğan Şahenk’in 2015 yılında kaleme aldığı “Hayat Evde Başlar” isimli kitabı 65. baskıya ulaşmış olup, ikinci kitabı olan “Ben Ne Söylerim Çocuğum Ne Anlar” çocukluğumuzdan ebeveynliğe yolculuğumuza ayna tutan bir eğitim kitabı olmuştur. Gözde Erdoğan Şahenk “Hayat Oyunla Başlar 0-3 ve 3-6 Yaş”, “Çocuklu Hayat” olmak üzere beş esere imza atmıştır. Çocuklar için cinsel eğitim öyküleri “Mıstık Parkı” ve ebeveynlerin gelişimsel takibi yapabildikleri ve bebekleri ile birlikte okuyabildikleri, yaşamın ilk bir yılını anlatan “Bebeğimle Okuyorum” serisi ile “Merhaba Dünya, Alışıyorum, Keşfediyorum, Büyüyorum olmak üzere çocuklar için beş hikâye kitabının da yazarıdır. Gözde Erdoğan Şahenk yazdığı tüm kitaplarla basamaklandırılmış bir eğitim modelini ortaya koymayı hedefler.


Gözde Erdoğan Şahenk, bireysel aile ve çocuk danışmanlığının yanı sıra “Ebeveyn Çalışanın Verimliliği”, “Çalışan Ebeveynin Stresle Baş Etme Yöntemleri”, “Çalışan Anne-Babalar İçin Dengeli Ebeveynlik” … gibi başlıklar altında kurumsal firmalara eğitim, seminer ve workshop projeleri hazırlamakta ve hedef kitlesi yoğunlukla anne, çocuk ve aileler olan firmalara danışmanlık hizmetleri vermektedir. 

Hakkımda : Hakkımda
bottom of page