Süper Dadı

Türkiye’nin ilk aile içi iletişim programı olan Süper Dadı, ülkemizde 5 sezon (2012-2015) yayında kalmış bir İngiliz televizyon formatının (Orj. SuperNanny) resmi Türkiye adaptasyonudur. Orijinal ismiyle “Super Nanny”; İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, ABD gibi ülkeler dahil toplamda  48 ülkede yayınlanmış bir ebeveyn eğitim ve aile içi iletişim programıdır. Programın içeriğinde kullanılan teknikler pedagojik yaklaşımları temel almaktadır. Formatın Türkiye adaptasyonu sırasında bu teknikler; alanında önde gelen danışman psikologlar ve uzman sunucu Gözde Erdoğan Şahenk tarafından tekrar gözden geçirilmiş ve yerelleştirme çalışmaları her bölüm dikkatle yapılmıştır. Program, yayınlandığı süre boyunca önemli eğlence programı ve dizi filmlerin izlenme oranlarını ikiye katlamış, bir eğitim programı olarak pek çok kez ilk 20 ve ilk 10 program arasına girmeyi başarmıştır.


Gözde Erdoğan Şahenk tamamlanan 52 bölüm boyunca, çeşitli gelir seviyesi ve sosyal sınıftan 52 ailenin günlük yaşamlarına en az 4 gün boyunca her gün yaklaşık 16 saat dâhil olmuş ve ulaşılması güç bir saha deneyimi kazanmıştır.

Terapi ve seanslar sırasında ebeveyn ve çocukların uzmanlardan uzun süre gizlemeyi başardıkları yanlış yaklaşımlar “Süper Dadı” sayesinde bütün çıplaklığıyla görünür hale gelmiş ve program Türk izleyicisinin bir anlamda kendiyle hesaplaşmasını sağlamıştır. Ebeveynlerin hatta aile büyüklerinin “Süper Dadı” sayesinde çocuklara karşı olan yaklaşımlarını sorgulamaya başlaması, başlı başına bir başarıdır.Süper Dadı Arşiv Videoları
Gözde Erdoğan Gelişim Akademisi - 2018 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve İçerik Yönetimi